Kopš 15. aprīļa mēs aicinām jūs uz Front-end izstrādātāja / FRONT-END DEVELOPER / kursiem ar lietojumprogrammas valodu apguvi: JavaScript, HTML, CSS.

Front-end izstrādātājs (no angļu valodas “front-end developer”) ir programmētājs, kurš pārlūkā izstrādā lietotāja interfeisu, tas ir, vietnes ārējo publisko daļu. Galvenais izstrādātāja uzdevums ir pēc iespējas ērtāk padarīt lietotāju mijiedarbību ar vietni vai tīmekļa lietojumprogrammu.

Mūsdienu vietņu vai interneta pakalpojumu saskarnes kļūst sarežģītākas, un to ierīču daudzveidība, no kurām lietotāji piekļūst tīklam, pastāvīgi paplašinās - klēpjdatori, planšetdatori, viedtālruņi. Web priekšpiegādes izstrādātājs ir atbildīgs par to, lai vietņu lapas visās pārlūkprogrammās izskatās vienādi un atbilstu dizainera izkārtojumam.

Pats vārds “front” nozīmē, ka front-end izstrādātājs atrodas priekšējā rindā ar galalietotāju un ir atbildīgs par lietojumprogrammas ārējo funkcionalitāti, ar kuru lietotājs ir kontaktā.

Programmas kodu serverī apstrādā cits speciālists - back-end izstrādātājs.

Informācijai: ir universāls speciālists, kurš vienlaikus darbojas gan priekšpusē, gan aizmugurē. To sauc par full stack izstrādātājs (no angļu valodas "(“full stack developer”").

Galvenie tīmekļa vietnes izstrādātāju rīki: JavaScript, HTML, CSS.

JavaScript ir tīmekļa izstrādātāja galvenā lietojumprogrammas valoda, kurā viņš īsteno lietotāja interfeisa programmēšanu. Galvenais interfeisa mērķis ir vietnes izkārtojums: HTML koda un CSS stilu rakstīšana, lai sniegtu informāciju visiem pārlūkiem saprotamā veidā, kā arī vietnes ārējā atbilstība dizainera izkārtojumam. Bieži gadās, ka izkārtojumi neatspoguļo visas vispārējās idejas detaļas. Šajā gadījumā priekšējās daļas izstrādātājs iekļauj savas dizaina spējas ņemt vērā visas tehniskās detaļas un nianses.

Profesijas īpatnības

Front-end izstrādātāja funkcionalitāte tīmekļa vietnē izskatās šādi:

  • izveidot vietnes HTML lapu, izmantojot dizaina izkārtojumus;
  • CMS vietnes un veidņu izvietošana;
  • saistīšana ar pielāgotu skriptu interfeisu, kas nodrošina vietnes lapu vizualizāciju un animāciju;
  • nodrošināt nepieciešamo lietotāja interfeisa līmeni (UI — User Interface) un mijiedarbības pieredzi (UX — User Experience) ar jaunām ierīcēm.

Karjeras soļi un perspektīvas

Turklāt karjera var attīstīties vairākos virzienos:

  • Python, PHP specializācija noved pie back-end izstrādātāja profesijai;
  • aizraušanās ar lietotāja interfeisu – pie Front-end izstrādātāja profesijai;
  • uzmanība projekta dizaina daļai - dizainera profesijai;
  • kopīga Front-end un back-end izstrādātāja prasmju apgūšana - pilna apjoma / full stack/ izstrādātāja profesijai.

To un daudz ko citu varat uzzināt mūsu kursos.

Ārkārtas situācijas laikā nodarbības notiek IDIVIDUĀLI un ON-LINE režīmā!